Úvodní / Porucha metabolizmu
Vyberte si

Porucha metabolizmu

Cukrovka
Cukrovkou trpí 5 % dospělých, vyšší je procento těch, kteří o svém onemocnění nevědí. Léčba vyžaduje pravidelnost a řád v každodenním životě, dodržování dietních opatření a dostatek pohybu.

Onemocnění s sebou přináší chronické komplikace jako je postižení nervů, sítnice (očního pozadí), ledvin, malých cév. U diabetiků je také častěji nebo dříve objevují onemocnění srdce a cév, je nutná kontrola krevního tlaku, hladiny lipidů atd. Častější jsou také infekce. Nemocní cukrovkou by měli využít všech prostředků k udržení telesné kondice a svého zdraví.

Cirhóza jater
Vitální jaterní tkáň se pomalu mění na tuhou, nepotřebnou jizevnatou hmotu. Celý proces probíhá dlouho nepozorovaně, játra nebolí. Nejběžnějším způsobem, jak si pořídit cirhózu jater, je vytrvalá konzumace alkoholu.

Crohnova choroba je chronické a dlouhotrvající vředové onemocnění jednoho i více úseků trávicího traktu, kdy se vředová choroba může šířit ve všech vrstvách střevní stěny (sliznice, podslizniční vrstva, svalová a pojivová vrstva). Postihuje celou trávicí soustavu od ústního otvoru až ke konečníku, včetně přilehlých uzlin.

Dna je metabolické onemocnění spojené s vysokou hladinou kyseliny močové v krvi. Tělo se této kyseliny zbavuje močí, ale u některých lidí se jí tvoří příliš mnoho, nedokážou se jí dost rychle zbavit a její hladina stoupá. Nadbytek kyseliny močové krystalizuje v ostré krystalky, které se usazují kolem kloubů a v jiných tkáních a vyvolávají zánět s mučivou bolestí.

© 2022 - , tel.: +420 603 193 647
Cogito - tvorba stránek | xhtml | css       Je zakázáno kopírovat jakékoliv texty bez souhlasu majitele. Copyright 2022 © Jitka Kopincová