Úvodní / Čínská medicína
Vyberte si

Čínská medicína

Harmonie zdraví

Podle tradiční čínské kultury péče o zdraví jsou tři komponenty rovnováhy: pročištění, doplňování a posílení.

Pročištění organizmu

Pročištění znamená zbavování se toxinů v těle. Nezdravé stravování, psychický stres a znečištěné životní prostředí zvyšují hladinu toxinů v těle, jako je nadměrný cholesterol, tuky, konzervační látky a umělá barviva. To vše ničí váš organizmus.

V moderním světě máme sklon k dlouhodobě vysoké konzumaci cholesterolu, jíme málo zeleniny a ovoce a nemáme dostatek pohybu. Všechny tyto faktory vedou k ukládání škodlivých látek v cévách. Časem se tak cévy zúží a ztvrdnou, jsou křehké, ztrácejí pružnost, čímž se může zvýšit krevní tlak. Znečištění životního prostředí je také zdrojem kontaminujících látek.

Proto je prvním krokem k dobrému zdraví právě pročištění. Aby byly odstraněny toxiny ze zažívacího traktu, cév, kůže a dalších kanálů, aby orgány mohly fungovat optimálně.

Doplňování organizmu

Po pročištění organizmu můžeme postoupit o krok dále a začít užívat výživové prvky pro regulování funkcí jednotlivých tělesných systémů. Stejně jako každý stroj, aby fungoval správně, potřebuje pravidelnou údržbu, tak i lidské tělo potřebuje vyváženou stravu, aby si udrželo dobrý zdravotní stav, odolávalo v boji proti stárnutí, bylo schopno předcházet nemocem.

Jak čínská tak i západní medicína zdůrazňují nutnost a význam tělesné rovnováhy. Tradiční čínská medicína hájí názor, že pokud se lidskému tělu dostává řádně všech pěti základních elementů, bude tělo v rovnováze a udrží si dobré zdraví. Není-li v rovnováze, nějaký důležitý orgán se časem stane dysfunkčním. Zažívací systém, oběhový systém, dýchací systém, systém močových cest a endokrinních žláz spolu navzájem spolupracují. Pokud jeden orgán přestane správně fungovat, součinnost a fungování těch ostatních bude přímo či nepřímo ovlivněno.

Posílení organizmu

Dodejte svému tělu vyváženou stravu bohatou na potřebné živiny. Kromě detoxikace a vyvážené stravy je třeba přizpůsobit naše stravování a zajistit tělu vyvážený výběr výživových doplňků, chceme-li posílit své tělesné a duševní zdraví.

© 2022 - , tel.: +420 603 193 647
Cogito - tvorba stránek | xhtml | css       Je zakázáno kopírovat jakékoliv texty bez souhlasu majitele. Copyright 2022 © Jitka Kopincová